sadsad x
asdasd
Abiye Şal Modelleri ile Davetlere Hazırlanın

Abiye Şal Modelleri ile Davetlere Hazırlanın

10 Mart 2022

Tesettür dünyasına farklı model ve renkleriyle yön veren şal ve eşarplar özel günlerinizde de ürün çeşitliliği ile sizleri yalnız bırakmıyor. 

Tesettür kombinlerinizi hazırlarken, şallarınızın kıyafetinizle uyumu ve beklentinizi karşılaması önem arz etmektedir. Kıyafetinizin tamamlayıcı parçası her zaman şalınız olmaktadır. Bu yüzden sade kıyafetinizi bir abiye şal ile patlatabilir veyahut gösterişli bir abiyeyi sade şal ile dengede tutabilirsiniz. Gündelik kıyafetlerle kombinlediğiniz şal modellerine göre abiye üzerine takacağınız şal modelleri daha zor kombinlenmektedir. 

Abiye kıyafetler üzerine her kumaş kategorisinden şal kullanımı uygun olmamaktadır. Özellikle sportif kombinlerde kullanılan keten model şallar, rahatlığın ön ayağı olan penye model şallar ve ponpon şallar abiye kıyafetlerinizin üzerine asla tercih etmemeniz gereken şal modellerindendir. 

Öne çıkan abiye şal modelleri

Janjan - Şifon Şallar

Janjan şal, parlak ve kaygan bir kumaşa sahip şallardır. Özellikle tesettür abiyelerinin astar üzerine diktikleri janjan kumaşlarla uyumlu olması için aynı kumaştan şal kestirip kullanabiliyorsunuz. Kaygan olan bu şal modelini iğneler ile tutturmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak parlaklığı ve pürüzsüz yapısı abiye kıyafetinizin ağırlığını taşıyacaktır. 

İşlemeli ve Kenarları Tüylü Şallar

Abiye kıyafetinizin ağırlığı olduğu gibi üzerine takacağınız şalınızın da çok basit bir model olmaması gerekir. Şifon ve saten şalların elbisenizin kaldıracağı modeli yapmalısınız. Özellikle şalınızı bağlama pozisyonuna getirip bir tarafını kısa diğer tarafını uzun tutun. Sonrasında çenenizin altından iğneleyip uzun tarafı topuzunuzun üzerinden alıp kulağınızın üzerinden iğneleyin. Şalınızın üzerine kıyafetinizin rengiyle aynı olan taşlı taçlardan alın hizasızda takabilirsiniz. Medine ipeği ve şifon şalların kenarlarına dikilen tüy detayları da kıyafetinizin şıklığı yakalamasına yardımcı olmaktadır. 

İpek Şal veya Eşarplar

İpek şallar, abiye kıyafetinizin havasını taşıyacak türden modellerdir. Özellikle şal yapımında önü hem kolaylıkla yapılır hem de şalın iki ucu omuzlarınızdan iğnelenirse kıyafetiniz ve şalınızla gecenin havasına uyum sağlamış olursunuz. 

Abiye şıklığında şallar kadar ipek eşarplarda tercih edilmektedir. İpek eşarplarda önü tok duran ve ense üzerinde yapılan naif bir topuz ile şıklığı yakalamanıza yardımcı olacaktır. 

Tül Şallar

Abiyelerin vazgeçilmez modellerinin şekillenmesi ile sevilerek tercih edilen şal modelleri tül şallardır. İnce tüller kat kat getirilip şekil verildiği zaman iç göstermeyerek hafif bir görünüm kazandırılır. Özellikle gelin başlarında ve kına geceleri tesettür abiyelerinde tül ve hayal tül gibi çeşitleri en çok tercih edilen şal modellerindendir. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.