sadsad x
asdasd
Medine İpeği Kumaşından Şal ve Eşarp Modelleri

Medine İpeği Kumaşından Şal ve Eşarp Modelleri

14 Mart 2022

Her bütçeye uygun fiyatları ile Medine ipeğinden üretilen şal ve eşarplar yaza damgasını vuracak modeller ile sizlerle buluşacak. 

Medine İpeği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Medine ipeği kumaşı sanıldığı gibi Medine’den gelen veyahut yüzde yüz ipek olan bir kumaş değildir. İsminin Medine ipeği olması ise Medine de üretilen ipek şallara görüntü olarak çok benzemesinden kaynaklıdır. %100 Polyester ve viskon polyester karışımı kumaşlardan tasarlanarak üretilmektedir. Dokuma kumaş yöntemi ile üretilen şallar, krep kumaşı andıran bir yapıya sahiptir. Ancak krep kumaş diyebilmemiz için esnek bir yapıya sahip olması gerekir. Medine ipeği kumaşı ise krep kumaşa benzese de dokunduğunuzda çok farklı olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. 

Medine ipeği şalların sıkça tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi sürekli yıkamaya karşılık olarak renginde atma yapmamasıdır. Polyester oranının fazla olmasından kaynaklı, katladığınıza iz çıkma veya kırışma oranı düşüktür. Medine ipeği şalların çoğunluğu yazlık ve ince kumaştan yapılmaktadır. Ancak ince dokusu iç gösterir mi şüphesini aklınıza getirebilir. Fakat Medine ipeği şallar iç göstermeyen bir yapıya sahiptir. 

Medine ipeğinde genellikle düz renkler tek renk olarak tercih edilmektedir. Ancak kıyafetinize uygun desenli modellerde mevcuttur. Medine ipeği şallar dört mevsim kullanabilme özelliğine sahiptir. Başta duruşu ile şık görünümünü her kombininiz de yakalayabilirisiniz. Özel gecelerinizde ve rahatlığı ile uzun yolculuklarda tercih edebilirsiniz. 

Medine İpeği Şal Modelleri

Şalların tercih edildiği kadar eşarplarda son zamanlarda sıkça tercih ediliyor. Medine ipeği şal modelleri, tok durduğu için, kolay yapılmakla birlikte, uzun süre bozulmadan kombininizin önemli bir parçası oluyor. 

Düz Medine ipeği eşarpların yanı sıra en çok desenli eşarplar tercih edildiğini görüyoruz. Bunlar içerisinde iki renk kullanılmış desenli modeller yer alıyor. 

Medine İpeği Şal Bakımı

Medine ipeği şal ve eşarplarınızı 20- 30 derece gibi düşük sıcaklıkta yıkamanız gereklidir. Ancak deterjan kullanmadan sade bir sabun ile elde yıkamanızda ürünün uzun süre kullanımınıza fayda sağlar. Elde yıkadığınız takdire asma yöntemi ile hafif nemli bırakarak kırışmamasını sağlarsınız. Narin bir yapıya sahip olan Medine ipeği şallar, düzgün kullanımı sayesinde uzun süre parlaklığını kaybetmez. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.